PRIVAATSUS

Privaatsuskohustus
Teie privaatsus on meie jaoks tähtis. Teie privaatsuse paremaks kaitsmiseks selgitame käesolevas teadaandes meie võrguteabe alaseid tavasid ning valikuid, mida saate teha selle kohta, kuidas Teie kohta teavet kogutakse ja seda kasutatakse. Selleks, et käesolevat teadaannet oleks lihtne leida, teeme selle kättesaadavaks meie veebisaidi kaudu. Meie veebisaidi kasutamisega nõustute käesolevas privaatsusteadaandes kirjeldatud tavadega.     

Meie poolt kogutav teave: 
Käesolev teadaanne kohaldub kogu teabele, mida kogutakse või esitatakse Horses24 veebisaidil. Isikliku teabe liigid, mida võidakse neil lehtedel koguda, on:      Ees- ja perekonnanimi Postiaadress  E-posti aadress  Telefoninumber  Teave krediit-/deebetkaardi kohta Teave müüdava või renditava looma, asja või teenuse kohta.     

IP aadressidest 
Teie arvuti kasutab IP aadresse iga kord, kui olete ühenduses Internetiga. Teie IP aadress on number, mida kasutatakse võrgus olevate arvutite poolt Teie arvuti tuvastamiseks nii, et andmeid (nagu näiteks Teie soovitud veebilehti) saaks Teile saata. Meie veebiserverid võivad olla seadistatud koguma automaatselt IP aadresse oma logidesse. Me võime salvestada IP aadressi ka juhul, kui registreerite kasutajakonto, teete tehingu või loote kuulutuse.     

Küpsistest 
Küpsised on tähtnumbrilised  identifikaatorid, mille me edastame Teie arvuti kõvakettale Teie veebilehitseja kaudu, et meie süsteemid saaksid Teie brauserit ära tunda. Lisaks selle teabe eelkirjeldatud viisil kasutamisele, võime kasutada küpsiseid selleks, et kontrollida registreerimisprotsesside kulgu, talletades Teie võrgutehingute seisundi, ning et kontrollida saidi lehitsemist ja otsingute tegemist.     

Kasutame kolmandaid reklaamiettevõtteid Teile meie veebisaidi külastamise ajal reklaamide pakkumiseks. Need ettevõtted võivad kasutada teavet (mis ei sisalda Teie nime, aadressi, e-posti aadressi või telefoninumbrit) Teie poolt selle ja teiste veebisaitide külastamise kohta selleks, et esitada reklaame Teile huvi pakkuvate asjade ja teenuste kohta.

Kuidas me teavet kasutame:
Kui käesolevas privaatsusteadaandes ei ole kirjeldatud teisiti, kasutame me teavet, mida Te reklaami ülespanemisel enda kohta esitate, ainult selle reklaami valmistamiseks. Me ei jaga seda teavet teiste isikutega rohkem, kui on vajalik Teie reklaami valmistamiseks.      Kasutame e-posti vastamisaadresse meile saadetud e-kirjadele vastamiseks. Selliseid aadresse ei kasutata ühelgi teisel eesmärgil ning neid ei jagata teiste isikutega muul viisil, kui on vajalik reklaami valmistamiseks.     

Andmeturbe kohustus
Loata ligipääsu takistamiseks, andmete täpsuse säilitamiseks ning teabe õige kasutamise kindlustamiseks oleme kehtestanud asjakohased füüsilised ja elektroonilised protseduurid, et kaitsta ja kindlustada meie poolt võrgus kogutavat teavet.       

Kuidas Teie saate oma teabele ligi pääseda või seda parandada
Pääsete ligi kogu oma isikut tuvastavale teabele, mida me võrgus kogume ja säilitame, saates aadressile info@horses24.ee e-kirja oma konkreetse taotlusega. Vastame teie e-kirjas esitatud taotlusele, et Teie taotlust arutada. Kasutame seda protseduuri selleks, et Teid puudutavat teavet paremini kaitsta.      Saate parandada faktivead enda isikut tuvastavas teabes, saates meile taotluse, milles on viga usutavalt näidatud.      Teie privaatsuse ja turvalisuse kaitsmiseks astume ka mõistlikke samme Teie isiku tuvastamiseks enne ligipääsu andmist või paranduste tegemist.     

Teid puudutava teabe edastamine
Jätame endale õiguse edastada mis tahes teavet, mis meil Teie kohta on, juhul, kui me müüme või võõrandame oma äri või varad tervikuna või osaliselt. Sellise müügi või võõrandamise toimumisel teeme mõistlikke jõupingutusi selle nõudmiseks, et saaja kasutaks käesoleva veebisaidi kaudu esitatud isiklikku teavet käesoleva privaatsusteadaandega kooskõlas oleval viisil.     

Kuidas meiega ühendust võtta
Kui Teil on muid küsimusi või muresid seoses käesoleva privaatsusteadaandega, võtke meiega palun ühendust meie e-maili aadressi kaudu.    

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETTEVAATUS ABINÕUD INTERNETIS. 
Petuskeemid ja petturlikud tehingud Kui kavatsete kasutada Internetti rentimiseks, ostmiseks või müümiseks, peate olema teadlik mõnedest ohtudest. Peate hoolitsema selle eest, et kasutate tervet mõistust, uurite korralikult potentsiaalsete ostjate tausta ning kasutate head suhtluskanalit. Kauplemine kohapeal, kus saate näha teist osapoolt näost näkku, on alati parim. Allpool on nimetatud mõned näited, millede puhul soovitame olla Teil ettevaatlik.

 • Võimetus enne tehingu teostamist näost näkku kohtuda või sellest keeldumine  - Müüja võib küsida ainult saatmistasu. See tundub hea pakkumisena, kuid enamasti saadate tasu ning ei näe kunagi looma või asja.  
 • Kasutage tervet mõistust – Kui potentsiaalne ostja tundub liiga hea, et olla tõsi, ei muretse saatekulude või looma või asja hinna pärast, siis võib see olla hoiatusmärk. Ärge armuge ostjasse lihtsalt sellepärast, et ta tahab maksta superhinda. Küsitud hinnast üle pakkumine on samuti tavapärane petutaktika.
 • Olge ettevaatlik rahvusvaheliste ostjatega – Ostjad, kes soovivad osta asju või loomi rahvusvaheliselt (mitte kohapeal) ei pruugi olla tegelikult asjast huvitatud. Iga asja saatmine on kallis. Loomade ostul soovitame alati enne ostjaga kohtuda ja sõlmida ka ostu-müügi leping.
 • Olge ettevaatlik rahvusvaheliste müüjatega – Müüjad, kes tahavad Teile oma asja või looma müüa teistest riikidest (mitte kohapeal) ei pruugi seda teha. Mõnikord on nende pakutav hind väga-väga madal, nii et Te ei suuda loobua. Seejärel palutakse Teil tasuda transpordisumma nende (petu-) veoettevõttele. Paraku ei pruugi nad ostetud asja ega looma saata ja Te võite kaotada oma raha. Loomade müügil soovitame alati enne müüjaga kohtuda ja sõlmida ka ostu-müügi leping
 • Uurige kuulutuses olevat teavet – Olge umbusklik, kui reklaamklipi kuulutus on hobuste või naelte rubriigis. Või kui kuulutuse kirjelduses või pildil on e-posti aadress. Kontrollige ka linna ning tehke kindlaks, et see tegelikult asub kuulutuse juures näidatud piirkonnas (kontrollige postiindeksit, et näha, kas see klapib asukohaga). Veel üks vihje pettusele võib olla kuulutuses olev pilt. Kui see on Tallinnas, kuid sellel on näha lõunamaades kasvavad puud/taimed, olge umbusklik. Viimaks, kui hind on väga madal ning see on liiga hea, et olla tõsi, siis see tõenäoliselt ongi seda!!
 • eBay – Müüjad, kes tahavad, et saadaksite raha eBay’le, on suur punane lipp. EBay ei tegele teistel veebisaitidel müüdud asjade tehingutega.  Nii et kui Teil palutakse saata Ebay’le raha meie saidilt millegi ostmiseks, andke palun sellest meile teada ning ärge raha saatke!
 • Andmepüügipettus – Kui saate e-kirja või tekstisõnumi, milles palutakse Teil esitada oma kontole sisselogimise andmed kas veebisaidile minnes või saates need e-postiga, siis teadke järgmist - Me ei palu kunagi mis tahes põhjusel Teil neid andmeid esitada. Mõnikord võivad need andmepüügikatsed tunduda õigustatud (näiteks et Teie kontot uuesti aktiveerida). Palun ärge andke kellelegi oma sisselogimisandmeid.

Kui arvate, et olete langenud pettuse ohvriks, võtke palun meiega ühendust, saates  teate meie kontaktidele.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~  
Google Checkout – Oleme saanud teateid isiku(te)st, kes kasutavad võltsitud Google tellimusvorme ja/või veebisaiti maksete vastuvõtmiseks. Seda kasutatakse tavaliselt reklaamklipi „müügiks“, kuid võidakse kasutada ka mis tahes muu puhul. Olge palun teadlikud sellisest pettusest ning uurige lehel Google Checkout's Security Center lähemalt, kuidas vältida pettuse ohvriks langemist.

 • Üldine esmakontakti e-kiri – Paljud petturid saadavad välja palju e-kirju erinevatele müüjatele, püüdes leida üht, kes võiks olla potentsiaalne sihtmärk. Kui nad seda teevad, kirjutavad nad sageli automaatselt täidetava üldise e-kirja, mis võib käia mis tahes kuulutuse kohta. See võib olla näiteks midagi sellist nagu: „Nägin Teie [asja] veebis müügis ning olen väga huvitatud. Palun võtke minuga ühendust.“ Teade, mis võib käia esmakontaktina mis tahes müüdava asja kohta, võib olla vihje petuskeemile. 
 • 809-seeria numbrid – On olnud 809-seeria numbriga telefoni-petuskeeme. Vaadake ette, kui keegi võtab Teiega kuulutuse peale ühendust ning palub helistada 809-seeria numbrile.
 • Pangatšekimaksed – Ostjad, kes ei soovi sularahas maksta, võivad teid petta võlts-tšekkide või –rahakaartidega. Kui saate tšeki/rahakaardi, mis näeb ehtne välja, pidage meeles, et tänapäeval suudavad arvutid printida peaaegu ükskõik mida.
 • Survetaktika – Kui müüja tundub kiirustavat või tahab tehingut / saatmist kiirendada, olge ettevaatlik. Nad võivad soovida Teid lihtsalt petta enne, kui saate aru, et tehing on pettus.
 • Finantsteave – Te ei peaks kunagi andma välja oma finantsteavet. Raha ülekandmiseks pangakonto numbri või muu isikliku teabe küsimine on kelmuse märk.
 • Esmakontakt telefoni teel – Palju parem on, kui ostja võtab Teiega kõigepealt ühendust telefoni teel. Interneti- ja e-posti müügipakkumisi on kerge teha, kuid telefonikõned ei ole petturite jaoks tõhus suhtluskanal.   

Enda ja teiste kaitsmiseks sellist liiki tegevuse eest on tähtis püüda saada müüja kohta võimalikult palju teavet. Kui kahtlustate, et müüja võib olla seotud selle või sarnaste petuskeemidega, edastage palun igasugune teave, mis Teil õnnestub saada kohalikule Politsei osakonnale.